گروه نرم افزاری سیستمهای پشت چرخ دنده ای در سال 84 توسط علی پورناصح موسس و مدیر این گروه برنامه نویسی، با هدف تولید محصولات نرم افزاری بومی جهت بالا بردن محتوی فارسی مفید در سطح وب ایجاد شد. این گروه در ابتدا کار خود را تنها با دو نفر آغاز نمود و در طول سالها شرکتها و هنرمندان و برنامه نویسان مختلفی به این گروه پیوستند و نتیجه فعالیتهای این گروه ارائه سرویسهای گوناگون به زبان فارسی در محیط وب برای میلیونها فارسی زبان بوده است.

پروژه های مانند چتیسا و جس جو از جمله پروژه های با ساختار وسیع و اجتماعی است که توسط این گروه طراحی شده و هم اکنون در محیط وب قابل دسترس است. تجربه ای که این گروه از انجام این چنین پروژه ها بدست آورده پشتوانه ای شده برای تولید نرم افزارهای بعدی تا بتواند امکانات به روز تری را به مخاطبان خود ارائه کند.

هم اکنون این گروه محصول جدید خود را با نام استدیوی هـروف آماده نموده که بسته ای نرم افزاری جهت تولید وب سایتهای داینامیک در محیط وب است. هدف از تولید این بسته ارائه امکانات و ابزاری ساده، بومی و با تکیه بر زبان فارسی برای کاربران وب در تمام سطوح از مبتدی تا حرفه ای است تا هر فرد (حقیقی و یا حقوقی) بسته به میزان نیازهایش بتواند اطلاعاتی را که نیاز به اشتراک گذاشتن دارد را در اینترنت با آسودگی نشر نماید.