یکی از مهم ترین نیاز های اولیه بعد از طراحی وب سایت جهت موفقیت در تجارت الکترونیک (آنلاین),داشتن ترافیک مورد نیاز بر روی وب سایت است. می توان به جرات گفت که بدون ترافیک,یک وب سایت وجود نخواهد داشت. جهت بالا بردن ترافیک کاربران یک وب سایت راههای متعددی وجود دارد که اهم آن بشرح زیر است:


1- بهینه سازی سایت و پاکسازی کدهای Html سایت 
2 - تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل و انتخاب کلمات مفید با توجه به محتوای سایت
3 - بازنویسی محتوای سایت با توجه به هدف شما
4 –استفاده از تاکتیک پیوند ( لینک ) بین صفحات بصورت داخلی و یا خارجی
5 –کمک در بالا بردن رتبه سایت در گوگل Page Rank 
6 - بهینه سازی سایت های داینامیک
7 - بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجو با کلمات کلیدی انتخابی
8 - مشاوره و ارائه راه کارهای مناسب با توجه به هدف شما


 شناخت دقیق و تجزیه و تحلیل سایت شما

در مرحله اول سایت شما تجزیه و تحلیل می شود . اهداف سایت شما چیست ؟ کار سایت شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهد ؟ مخاطبان هدف سایت شما چه کسانی هستند ؟ ایشان برای یافتن شما چه عباراتی را جستجو می کنند؟ می خواهید هنگام جستجوی چه کلمات و عباراتی در موتورهای جستجو در صفحه اول باشید؟ می خواهید هنگام جستجوی چه کلمات و عبارتی در موتورهای جستجو اصلا در نتایج نباشید!؟ هر بازدید چقدر برای شما ارزشمند است ؟ سایت شما چه میزان محتوا دارد؟ سایت شما به چه میزان و طی چه دوره های زمانی به روز و آپ تو دیت می شود؟ سایت شما از چه زمانی آغاز به کار کرده و میزان بازدید روزانه و بازدید سقف و کف آن چقدر است ؟ عوامل تاثیرگزار بر میزان بازدید سایت شما چیست؟ و بسیاری سوالات دیگر که از شما پرسیده خواهد شد و یا در مورد سایتتان تحقیق خواهد شد تا پایه تصمیم گیری های بهینه سازی قرار گیرد .

شناخت دقیق و تجزیه و تحلیل سایت رقبا

در این مرحله ، در صورتیکه سایت یا سایت های دیگری در همین زمینه کاری سایت شما فعالیت می کنند شناسایی شده ، دقیقاً مورد بررسی قرار می گیرند تا میزان اهمیت آنها ، میزان توانمندی ها و همچنین مدت زمان و فعالیت های لازم برای پشت سر گذاشتن ایشان تعیین گردد . سایت رقبای شما هنگام جستجوی چه کلماتی پیدا می شود؟ با چه رتبه ای ؟ چقدر محتوا دارد ؟ مطالبش تا چه حد بهینه شده اند ؟ آیا عضوگیری می کند و چقدر عضو ثابت دارد ؟ چقدر بازدید کننده دارد ؟ طراحی سایت چقدر حرفه ای است ؟ به چه میزان بروز می شود ؟ و نکته های فراوان دیگری که باعث می شود بتوان با ترسیم نقشه ای از فعالیت های رقیب ، و برنامه ریزی برای بهتر شدن ، او را پشت سر نهاد .

تهیه نقشه سایت یا site map شما

نقشه سایت شما ، به معنی محلی که لینک دسترسی به تمامی مطالب سایتتان بصورت دسته بندی شده در آن وجود دارد ممکن است قبلا در سایت شما پیش بینی شده باشد . لکن منظور ما از تهیه نقشه سایت توسط ما ، تهیه فایلی با فرمت و استاندارد ویژه است که بعضی موتورهای جستجوی معروف برای تسهیل ردگیری مطالب سایت شما می پذیرند . با تهیه این فایل و یا ایجاد مکانیزمی اتوماتیک برای شما که بتوانید بعد از هر آپ تو دیت این فایل را اتوماتیک ساخته و به موتور جستجو معرفی کنید ، مطالب شما ، به مراتب بهتر از وقتی موتورهای جستجو ، طی زمانبندی خود ، هر از چندی ، به سایت شما مراجعه کنند ، فهرست خواهد شد .

بهینه سازی تگهای صفحه بر اساس آخرین استاندارد های کنسرسیوم جهانی وب (w3c)

لزوماً ربات های موتورهای جستجوگر ، سایت شما را همانگونه که شما در مرورگر خود می بینید نمی بینند ، بلکه کد html آن را می خوانند . طبیعی است اگر سایت شما ، توجهی به چگونگی عملکرد الگوریتم موتور جستجو نداشته باشد ، نمی تواند اطلاعات خود را به طور شایسته به موتور جستجو بنمایاند . آیا کدهای html تولید شده ، unicode هستند یا ascii ؟ آیا attribute ها در html با تک کوتیشن بسته شده اند یا با دابل کوتیشن یا اصلا بسته نشده اند ؟ آیا حروف فارسی با فرمت ویندوز xp (ی) وارد سایت شده اند یا با فرمت ویندوز 98 (ي) ؟ تا چه حد در کدهای html از عناصری مانند iframe ، frame ، جاوا اسکریپت و ... استفاده شده است ؟ چه بخش یا مطالبی توسط اسپایدرهای موتور جستجو قابل مشاهده و فهرست گذاری نیست ؟ ابتدا این مطالب مورد بررسی واقع شده و سپس نسبت به اصلاح اشکالات و تطبیق html نهایی با تازه ترین استانداردهای کنسرسیوم جهانی وب ، w3c ، اقدامات لازم صورت می گیرد .

انتخاب کلید واژگان (keyword) و توضیحات مختصر (description) سایت

با توجه به زمینه کاری سایت شما و اهداف آن ، انتخاب کلیدواژه های اصلی سایت اقدامی بسیار مهم و استراتژیک است. کلیدواژه های اصلی (keyword) ، عباراتی هستند که می خواهید وقتی جستجو شد ، شما گزینه اول باشید . توضیح (description) شرح مختصری است که در یک پاراگراف دو سه جمله ای پیرامون سایت خود می دهید تا هرگاه سایت شما در نتایج ظاهر شد ، آن عبارت به صورت توضیح زیر لینک شما ، به کاربر نمایش داده شود . انتخاب دقیق آن عبارات و این پارگراف تاثیر بسزایی در رتبه سایت شما دارد . عبارات مورد نظر شما چیست ؟ آیا ممکن است کاربران این عبارات را طور دیگری وارد کنند ؟ اکثر کاربرانی که املای ضعیفی دارند ممکن است این عبارات را چگونه جستجو کنند؟ چه عبارات و کلمات مترادف یا هم معنی با عبارات اصلی وجود دارد ؟ ترجمه این عبارات به زبان های دیگر چیست ؟ کسانی که دنبال چنین موضوعی بوده اند چه عباراتی را جستجو کرده اند ؟ و سوال های دیگری که نهایتا منجر به انتخاب مناسب موراد یاد شده خواهد شد .


معرفی به موتورهای جستجوگر

موتورهای جستجوگر دارای رابط کاربری خاص و امکانات ویژه ای هستند که برای وبمسترها ، صاحبان سایت های اینترنتی ، تدارک دیده شده تا بتوانند به راحتی موتور جستجو را در پیدا کردن و ایندکس کردن مطالبشان راهنمایی کنند . در این سرویس ما سایت شما را به موتورهای جستجوی گوناگون ، هر یک را با روش خود ، معرفی خواهیم نمود .