با توجه به رقابت موجود در عرصه ی وب باید برای افزایش کاربران سایت از عواملی پیروی کرد که از جمله ی آن طراحی سایت مناسب می باشد که بتواند کاربر را جذب خود کند
هر وب سایت متناسب با زمینه فعالیتش باید طراحی سایت را انتخاب کند که کاربر پسندباشد. صاحب سایت هیچ وقت نباید سلیقه های شخصی خود را بدون در نظر گرفتن نظرات سایرین در طراحی و چیدمان سایت بکار گیرد. طراح سایت می تواند نقش موثری در زیبایی طرح سایت شما داشته باشد چرا که طراح سایت می تواند با ایده های خود یک طراحی سایت حرفه ای و زیبا را به شما ارائه دهد.

از نکاتی که بسیار حائز اهمیت می باشد سرعت پردازش صفحات وب سایت می باشد زیرا اگر وب سایت شما مدت زیادی را برای لود شدن صرف کند کاربر از ادامه دادن کار خود منصرف خواهد شد همچنین اطلاعات به روز و آپدیت شده در طراحی وب سایت می تواند در جذب کاربر به سایت موثر باشد.
 طراحی قالب وب سایت از اولین مراحل در طراحی وب سایت است.طراحی قالب سایت باید دارای ویژگی هایی باشد، که بصورت زیر می باشد.

   طراحی قالب HTML:طراحی قالب های وب سایت با کد اچ تی ام ال
   طراحی PSD و فایل گرافیکی فوتوشاپ:طراحی قالب گرافیکی سایت با فرمت .psd و بدون کد HTML
   طراحی قالب فلش:طراحی وب سایت با قالب فلش و انیمیشن دو بعدی
   طراحی اینتروهای فلش:کلیپ های اینترو فلش که با نرم افزار ادوبی فلش ساخته می شود و معمولاً برای شرکت ها و پروژه هایی خاص استفاده می شوند. این اینتروها جدیداً در دنیای وب جای خود را به HTML5 داده است و ترکیبی از HTML5 و جیکوئری است.
کدهای کوتاه:کدهای کوتاه باید استایلهای متفاوت جداول، فونتها، آیکن ها و ... را فراخوانی کنند.
استفاده از بوت استرپ:بوت استرپ در شمای گرافیکی وب سایت دیگر به یک استاندارد تبدیل شده است.
استفاده از کتابخانه های جاوا اسکریپت برای قسمت های مورد نیاز
در نهایت فرم ورک مناسب جهت آسان شدن و سهولت عملیات بروزرسانی شمای وب سایت و تغییر آن
کراس بروزر:قالب وب سایت مناسب باید قابلیت نمایش در تمامی مرورگرها را داشته باشد و در همه مرورگرها به یک شکل به نمایش درآید.

ویژگی های نرم افزار هروف برای طراحی قالب به شرح زیر می باشد:

 

ایجاد، نصب و دانلود قالب

یکی از قابلیت‌هایی که استدیوی هروف در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان ایجاد قالب برای تنظیمات ظاهری وب سایت و طراحی وبسایت است. شما می‌توانید به راحتی در محیط هروف اقدام به اجرای طرح‌های گرافیکی خود کرده و آن‌ها را ذخیره کنید. در استدیوی هروف همچنین امکان دریافت قالب‌های ایجاد شده نیز برای کاربران فراهم شده است و شما می‌توانید به سادگی پس از اجرای یک قالب آن را ذخیره کرده و در صورت تمایل در دیگر وب سایت‌های خود نیز از آن استفاده کنید.

انتخاب قالب با یک کلیک

اگر برای وب سایت خود بیش از یک طرح گرافیکی در نظر گرفته‌اید و قصد دارید در زمان‌های مختلف بعد از طراحی سایت دست به تغییر قالب وب سایت خود بزنید، استدیوی هروف می‌تواند به راحتی پاسخگوی این نیاز شما باشد.

اجرای قالب

در استدیوی هروف تمامی مراحل اجرای یک طرح گرافیکی برای طراحی سایت حرفه ای در محیطی ساده انجام می‌گیرد. شما می‌توانید ظاهر وب سایت خود را درست همان‌طور که می‌خواهید به نمایش در آید، بسازید.

قاب برای وب پارت ها

شما می‌توانید در هر مرحله از اجرای طرح و پیاده سازی وب سایت خود، اقدام به تصحیح و ویرایش قاب‌وب پارتهای صفحه کرده و تنها با یک کلیک قاب جدید خود را برای نمایش وب پارت انتخاب نمائید.

نوار ابزار بی نظیر

در ساخت یک وب سایت با استفاده از استدیوی هروف، نوار ابزار در تمامی صفحات در اختیار شماست و به راحتی می‌توانید از طریق آن به کلیه تنظیمات وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. کنسول استدیوی هروف که ابزار قدرتمندی شامل تمامی بخش‌های تنظیمات وب سایت است، همیشه در دسترس شماست و می‌توانید با استفاده از آن در هر زمانی به تنظمیات مختلف وب سایت خود دسترسی پیدا کنید.