حافظه کش مرورگر چیست؟
افزایش سرعت بارگزاری صفحات بوسیله ذخیره فایلهای پراستفاده بر روی مرورگر کاربران را حافظه کش مرورگر Browser Caching مینامیم. هربار که مرورگر شما صفحه ای را لود میکند تمامی فایلهای موجود در آن صفحه را نیز دانلود میکند که شامل فایلهای CSS، HTML، javascript و تصاویر میشود. بعضی از صفحات فایلهای کمی در خود دارند و حجم آنها از چندیدن کیلوبایت تجاوز نمیکند ولی صفحاتی هستند که با توجه به محتوای خود فایلهای زیادی را شامل میشوند و ممکن است تا چندیدن مگابایت از پهنای باند را مصرف کنند و همچنین باعث بالا رفتن cpu usage می شود، بطور مثال Twitter.com بیش از 2 مگابایت است. استفاده از حافظه کش مرورگر راهی برای مقابله با این مشکل است.

دو نکته در اینجا مورد توجه است:

1- بعضی از این فایلها زمان زیادی برای دانلود نیاز دارند و برای سرعت های پایین اینترنت عذاب آور هستند.
2-هر فایل برای دانلود یک درخواست جداگانه به سرور ارسال میکند که موجب فشار بیشتر به سرور و کاهش سرعت سایت شما میشود.

با استفاده از حافظه کش مرورگر میتوانید بعضی از این فایلها را بر روی مرورگر کاربران ذخیره کنید. اولین بازدید کاربران از سایت شما به اندازه واقعی از آنها زمان میگیرد ولی زمانیکه برای بار دوم به سایت شما مراجعه میکنند یا از صفحه ای به صفحه دیگر میروند بخش زیادی از فایل ها را در حافظه کش مرورگر خود دارند. درنتیجه حجم فایل های دانلودی توسط مرورگر و تعداد درخواست های ارسالی به سرور شما کاهش می یابد که موجب افزایش سرعت بارگزاری سایت شما میگردد.

 

چرا استفاده از Cache Validator اهمیت دارد؟

در نرم افزار هروف این قابلیت ایجاد شده است که علاوه بر صرفه جویی در پهنای باند تفاوت قابل ملاحظه ای در استفاده از CPU نسبت به سایر cms ها مشاهده خواهید کرد عکس های موجود در سایت که برای بار اول باز میشود پس از generate کردن با استفاده از کش تعریف شده مجددا generate نمی شوند.
دلیل اصلی دیگر استفاده از این ابزار کاهش سرعت بارگزاری صفحات و جلب رضایت بازدیدکنندگان و بهینه سازی مناسب سایت است علاوه براین استفاده از حافظه کش مرورگر امتیاز بیشتری برای شما در سایتهایی مانند Google page speed و GTmetrix بهمراه خواهد داشت.