تلاش شده است طراحی و اجرای ظاهر وب سایت با استفاده از استدیوی هروف به راحت ترین شکل ممکن، امکان پذیر باشد. این کار از طریق تعریف قالب های یک وب سایت انجام می گیرد. قالب های وب سایت در حقیقت کله تنظیمات مربوط به ساختار کلی ظاهر وب سایت و نحوه نمایش بخش ها و صفحات مختلف را در بر دارند.

ایجاد، نصب و دانلود قالب
یکی از قابلیت‌هایی که استدیوی هروف در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان ایجاد قالب برای تنظیمات ظاهری وب سایت است. این قالب ها تعریف ظاهر کلی وب سایت و نحوه نمایش بخش ها و محتوی صفحات مختلف در وب سایت را در بر دارند. چیدمان کلی بخش ها، الگوهای نمایش، تعریف ظاهر منوها و نحوه ارائه متن، تصاویر و دیگر محتوی وب سایت از جمله اطلاعاتی است که در این قالب ها ذخیره می شود. شما می‌توانید به راحتی در محیط هروف اقدام به اجرای طرح‌های گرافیکی خود کرده و آن‌ها را در قالب قالب های هروف با پسوند *.ess ذخیره کنید. در استدیوی هروف همچنین امکان دریافت قالب‌های ایجاد شده نیز برای کاربران فراهم شده است و شما می‌توانید به سادگی پس از اجرای یک قالب آن را ذخیره کرده و در صورت تمایل در دیگر وب سایت‌های خود نیز از آن استفاده کنید.
  
انتخاب قالب با یک کلیک
اگر برای وب سایت خود بیش از یک طرح گرافیکی در نظر گرفته‌اید و قصد دارید در زمان‌های مختلف دست به تغییر قالب وب سایت خود بزنید، استدیوی هروف می‌تواند به راحتی پاسخگوی این نیاز شما باشد. شما می توانید به هر تعداد که می خواهید قالب های مختلفی با ظاهر و نحوه ارائه کاملاً متفاوت طراحی و اجرا کنید؛ همه این قالب ها را برای وب سایت خود ذخیره نموده و هر زمان که می خواهید تنها با یک کلیک، نحوه نمایش وب سایت را تغییر داده و محتوی آن را مطابق با تنظیمات قالب انتخابی خود به نمایش درآورید.

اجرای قالب
در استدیوی هروف تمامی مراحل اجرای یک طرح گرافیکی در محیطی ساده انجام می‌گیرد. شما می‌توانید ظاهر وب سایت خود را درست همان‌طور که می‌خواهید به نمایش در آید، بسازید. اجرای قالب ها در محیط نرم افزار هروف و طی ساختاری بسیار ساده در چند مرحله کوتاه انجام می گیرد. برای اجرای یک طرح گرافیکی تمامی ابزار لازم به ساده ترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دارد. در طراحی محیط این نرم افزار تلاش شده است، فضایی مطابق با ساختارهای منطقی و قابل درک ایجاد شود تا تمامی کاربران با حداقل دانش از محیط وب، بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. سادگی اجرای طرح گرافیکی با استدیوی هروف به شما کمک می کند در کمترین زمان ممکن طرح های گرافیکی خود را به یک وب سایت زیبا و فعال تبدیل کنید.

قاب برای وب پارت ها
یکی از ابزارهای استدیوی هروف که در در اجرای طرح گرافیکی می تواند بسیار به شما کمک کند، قاب های وب پارت هاست. این قاب ها به منزله حاشیه و یا پس زمنیه شما برای نمایش بخشی از وب سایت و یا محتوی یک صفحه در وب سایت است. استفاده صحیح از این قاب ها، به طرز چشمگیری به زیبایی و ظرافت وب سایت می افزاید. شما می توانید برای هر وب پارت بسته به محتوی آن، نحوه نمایش متفاوتی در نظر بگیرید. همچنین می توان در هر مرحله از اجرای طرح و پیاده سازی وب سایت خود، اقدام به تصحیح و ویرایش قاب‌ وب پارتهای صفحه کرده و تنها با یک کلیک قاب جدید خود را برای نمایش وب پارت انتخاب نمائید.

الگو های نمایش
الگوهای نمایش یکی از ابزارهای قدرتمند و هوشمندانه هروف در اجرای یک وب سایت است که تعریف و اجرای نحوه نمایش محتویات و مطالب بخش های مختلف در صفحات وب سایت را به ساده ترین شکل ممکن برای شما میسر می کند. این الگوها تنظیمات مربوط به چگونگی ارائه محتویات را شامل می شوند. می توانید هر کدام از آن ها را بسته به نیاز وب سایت خود، همان طور که می خواهید تعریف کنید. این تنظیمات شامل تنظیمات ارائه متن (تعداد نمایش کاراکتر و ...)، تنظیمات ارائه تصاویر (تنظیمات مربوط به نحوه نمایش تصاویر بند انگشتی، مرز دور تصاویر، نمایش تصویر بزرگ با یک کلیک و ...)، تنظیمات نحوه نمایش نوار اطلاع رسانی، تنظیمات نحوه نمایش وب پارت های لیزخورنده و ... می شود. شما می توانید بیش از یک الگو برای محتویات وب سایت انتخاب و هر یک را به صورت مجزا از دیگری تعریف کنید. همچنین می توانید یک قاب را به چندین وب پارت اختصاص دهید و یا برای هر وب پارت الگوی مخصوص آن را ایجاد کنید.