تیم توسعه هروف با تلاشی بدون وقفه، سعی در به روز رسانی و افزایش قابلیت‌ها و توانایی‌های استدیوی هروف دارد تا بتوانیم خدماتی شایسته و مطابق با نظر و نیازهای کاربران هروف ارائه کنیم. در این راه تمامی نظرات و پیشنهادهای شما کاربر گرامی، می‌تواند کمکی بزرگ به پیشرفت و بهبود سرویس‌دهی استودیوی هروف کند.  

شما در زمان کار با استودیوی هروف می‌توانید در لحظه و در هر صفحه‌ای که باشید، با استفاده از سیستم گزارش اشکال آنلاین استدیوی هروف، تیم پشتیبانی هروف را از مشکل خود مطلع کنید. برای این کار کافیست بر روی آیکون مربوط به گزارش اشکال که در گوشه سمت چپ و پائین هر صفحه قابل ملاحظه است، کلیک کنید تا به صفحه مربوط به گزارش اشکال و پیشنهاد منتقل شوید. سپس با تکمیل فرم مربوطه، مشکل ایجاد شده را همراه با لینک صفحه مورد نظر برای ما ارسال کنید. تیم پشتیبانی هروف به محض دریافت گزارش اشکال از طرف کاربران، اقدام به بررسی و رفع مشکل خواهند کرد و نتیجه آن نیز متعاقباً به شما اعلام خواهد شد.

در صورتی که هنگام استفاده از استدیوی هروف به مشکلی برخوردید، درباره هر یک از بخش ها، ویژگی ها و یا نحوه استفاده از آن ها سوالی دارید و یا برای بهبود سرویس دهی و کارکرد استدیوی هروف، پیشنهادی برای ارائه به ما دارید، می توانید در هر زمان، با استفاده از سیستم پشتیبانی استدیوی هروف، صدای خود را به گوش ما برسانید. ما در هروف بیست و چهار ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته آماده پاسخگویی به سوألات شما و پذیرای پیشنهادات و یا انتقادات شما هستیم. برای ارتباط با تیم پشتیبانی می توانید با کلیک بر روی گزینه * و یا مراجعه به صفحه *، پیشنهادها و یا مشکلاتی که در طی کار با آن بر می‌خورید را به ما اعلام کنید تا در اسرع وقت به آن‌ها رسیدگی شود.

 

همچنین شما می‌توانید با استفاده از فرم زیر در همین صفحه اقدام به ثبت پیشنهادات و یا گزارش اشکال در سیستم هروف نمایید.

 

فرم ثبت

پیشنهادات و یا گزارش اشکال

لطفا تمامی فیلد‌های خواسته شده را تکمیل و فرم را ارسال بفرمایید.

توجه: تکمیل فیلدهای که با علامت (*) مشخص شده اند الزامی می باشد

Jasjoo CAPTCHA