سند حاضر در بردارنده شرایط استفاده از وب سایت هروف به آدرس http://www.horuph.com می‌باشد. این شرایط مشمول حال کلیه بازدیدکنندگان وب سایت هروف می‌شود. شما با استفاده از سرویس‌های ما، با شرایط ذکر شده در این سند موافقت می‌کنید. بنابراین توصیه می‌شود کلیه بازدیدکنندگان وب سایت هروف این سند را به دقت مطالعه کنند.

تاریخ آخرین اصلاح:

الزامات کاربران در استفاده از هروف
کلیه بازدیدکنندگان وب سایت هروف، با استفاده از خدمات و اطلاعات وب سایت هروف ملزم به پیروی از کلیه خط مشی‌هایی که به واسطه ارائه این خدمات در اختیارشان قرار می گیرد، می باشند.

بازدیدکنندگان وب سایت هروف اجازه سوء‌استفاده از هیچ یک از مطالب و سرویس های این وب سایت را ندارند. این سوء‌استفاده به شکل تداخل در سرویس‌های ما یا تلاش برای دسترسی به آنها با استفاده از روشی بجز رابط کاربری و دستورالعمل‌های ارایه شده توسط ما تعریف می شود.

همچنین بازدیدکنندگان وب سایت هروف تنها بگونه‌مجاز شناخته شده توسط قانون، که شامل قوانین و مقررات قابل اجرا برای کنترل صادرات و واردات نیز می شود، اجازه استفاده از سرویس‌های وب سایت هروف را دارند. در صورت عدم تبعیت شما از شرایط یا خط مشی‌های ما و یا در صورت ایجاد هر گونه شک و شبهه از طرف صاحبان وب سایت هروف نسبت به سوء عمل‌کرد و یا نیت شما، وب سایت هروف این حق را برای خود قائل است که از ارائه سرویس و خدمات به شما خودداری کرده و یا ارائه سرویس به حالت تعلیق درآورد.

استفاده از خدمات وب سایت هروف سبب نمی‌شود که مالکیت هرکدام از دارائی ها و حقوق معنوی موجود در سرویس‌های ما یا محتواهایی که به آنها دسترسی دارید، به شما تعلق بگیرد. شما امکان استفاده از محتوای سرویس‌های ما را ندارید، مگر اینکه دارنده آن سرویس‌ها به شما اجازه دهد یا بگونه‌ای دیگر بواسطه قانون مجاز به انجام این کار شده باشید.

همچنین شما طبق شرایط این سند مجاز به استفاده از نام تجاری هروف و دیگر نام های تجاری سرویس های وابسته آن و نیز علامت تجاری هروف و دیگر سرویس های وابسته به هروف نمی باشید.

بنابر قوانین وضع شده در این سند، شما مجاز به حذف، ویرایش و ایجاد تغییر در اعلامیه های حقوقی نمایش داده شده در وب سایت هروف و سایر سرویس های وابسته به هروف نمی باشید.

سلب مسئولیت
وب سایت هروف ممکن است سرویس‌هایی را در اختیار شما قرار دهد که محتوایات آن، از جمله مطالب، متون، تصاویر و ویدئوهای نمایش داده شده در آن ها، به هروف تعلق ندارند و مسئولیت این محتواها تنها بر عهده فرد، افراد و یا سازمانی است که آن را در اختیار دیگر افراد و یا هروف قرار داده است. ما ممکن است با هدف تطبیق این‌گونه محتوی ها با قوانین و شرایط استفاده از سرویس های هروف و نیز خط مشی های رازداری هروف، آن‌ها را مورد بازبینی قرار دهیم و یا نسبت به حذف و یا عدم نمایش آن اقدام کنیم؛ اما این امر لزوماً بدین معنا نیست که ما تمام این محتواها را بازبینی می‌کنیم و یا مسئولیتی نسبت به بازبینی آن‌ها داریم. وب سایت هروف هیچ گونه مسئولیتی را در قبال این‌گونه محتوی ها و یا صحت آن‌ها تقبل نمی کند.

بازدیدکنندگان هروف در کلیه مواردی که مشکلاتی خارج از سیطره اختیارات و مسئولیت های هروف و سایر سرویس های وابسته به آن که موجب قطعی و یا از کار افتادن خدمات هروف به کاربران گردد، حق هیچ گونه اعتراض یا شکایتی را نخواهند داشت. مواردی از قبیل آسیب دیدگی ماهواره‌های مخابراتی، پدیده‌های مخرب جوی، اشكالات خطوط مخابراتی، تاخیر در پاسخگویی شركت‌های خارجی فراهم كننده خدمات درخواستی به هر میزان زمانی، ممنوعیت به كارگیری اینترنت در خارج یا داخل كشور، جنگ، تغییرات در قوانین داخلی یا خارجی، اجبار شركت‌های بین المللی جهت دریافت مبالغ اضافی جهت پایدار ماندن خدمات مربوط به میزبانی وب و یا دیگر سرویس‌های وابسته، نوسان و تغییرات در قوانین، به وجود آمدن مشکلات ارزی، اقتصادی، واردات و صادرات، نوسانات نرخ ارز و مشکلاتی از این قبیل در حوزه این موارد قرار می‌گیرند.

وب سایت هروف علیرغم تهیه منظم کپی پشتیبان از وب سایت کاربران هروف، مسئولیت حفاظت از اطلاعات، فایل‌ها و دیگر مطالب موجود در وب سایت کاربر از قبیل نام کاربری، کلمه عبور و پشتیبان گیری از اطلاعات کاربر را از خود سلب می‌کند و در صورتی که مشکلاتی از قبیل هک و تخریب اطلاعات یا خرابی سرور پیش آید که منجر به حذف یا تخریب داده‌ها و یا قطع سرویس دهی وب سایت کاربر گردد، هیچگونه مسئولیتی متوجه هروف و دیگر سرویس‌های وابسته به آن نمی‌باشد.

بغیر از مواردی که صریحاً در این شرایط یا شرایط اضافی قید شده است، هروف و دیگر سرویس های وابسته به آن، هیچ گونه تعهدی درباره محتوی سرویس‌ها، عملکرد خاص سرویس‌ها، قابل اعتماد بودن، در دسترس بودن یا قابلیت برآوردن نیازهای شما نخواهد داشت. ما سرویس‌ها را “همانگونه که هست”ارایه می‌کنیم.

هروف و دیگر سرویس های وابسته به آن، مسئولیت از دست رفتن سرمایه، سود یا داده‌ها، خسارت‌های مالی و آسیب‌های غیرمستقیم، خاص، تبعی، عبرت آموز یا کیفری را تقبل نمی‌کنند.

باید ها و نبایدها
کاربران هروف متعهد می گردند كه كلیه قوانین حق نشر داخلی و بین المللی را در وب سایت خود رعایت نموده و از ایجاد مزاحمت برای سایر كاربران اینترنت، اقدام به دستكاری و نفوذ به سایتهای دیگران، هرگونه استفاده غیر قانونی از ایمیل خود (هرزنامه) و سایر موارد مشابه پرهیز نمایند.

هرگونه استفاده غیرقانونی و استفاده نابجا از وب سایت مانند ارسال هرز نامه (SPAM)، استفاده یا نصب فیلتر شکن بر روی وب سایت و میزبانی سایت‌هایی با موضوعات غیراخلاقی، جنسی به هر شکل، ذخیره، پخش یا ارجاع دادن به موضوعات و مطالب سیاسی، موسیقی و فیلم‌هایی که در قوانین ملی و کشوری غیرمجاز تلقی می‌شوند، و همچنین دیگر موارد و موضوعات غیر قانونی شامل مواردی که قوانین مربوط به جرائم الکترونیکی و رایانه ای را نقص می‌کنند، از جمله هک و کرک،موارد ناقض قوانین حق نشر ایران و قوانین حق نشر بین المللی، اکیدا ممنوع است.

هروف در صورت مشاهده مواردی که مخالف با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد، در قدم اول با ارسال یک اخطاریه به صورت ایمیل به مدیر وب سایت موارد نقض شده را به او گوشزد خواهد کرد. در صورت عدم حل و رفع مورد یا موارد نقض شده از طرف کاربر هروف، در قدم دوم، به فاصله بیست و چهار ساعت از زمان ارسال ایمیل اخطاریه، هروف این حق را دارد که رأساً و بدون بازپرداخت هیچ گونه مبلغی، اقدام به سلب امتیازهای کاربری و عدم ارائه سرویس به کاربر ناقض قوانین کند. همچنین ارائه سرویس به وب سایت‌هایی که بیش از حد مجاز از منابع سیستم (Resource) مانند CPU، RAM یا شبکه استفاده می کنند، نیز پس از یک اخطاریه، قطع خواهد شد.
 
نگهداری و استفاده از کدهای مخرب در هر یک از سرویس‌های هروف، ممنوع بوده و هروف بدون اطلاع قبلی مجاز به حذف آنها می‌باشد.

حقوق هروف
هروف بدینوسله حق بررسی و یا حذف فایل‌های آلوده به ویروس‌های کامپیوتری کاربران را برای خود محفوظ می شمارد. بدیهی است پس از حذف فایل آلوده، هیچ گونه اعتراضی از طرف کاربر وارد نخواهد بود.

کاربران هروف بدینوسیله تصدیق می‌کنند که کلیه اسناد بانکی، گزارشات و همچنین فایلهای LOG ذخیره شده در سیستم‌های كامپیوتری هروف و نیز گزارشات فنی ارائه شده از طرف پرسنل هروف و دیگر سرویس‌های وابسته به آن، در مقابل هرگونه ادعایی، معتبر و سند و مدرک محسوب می‌شوند.

حفاظت از حق نشر و حریم خصوصی
در خط مشی‌های رازداری هروف، درباره نحوه استفاده ما از داده‌های شخصی شما و محافظت از حریم خصوصی شما هنگام استفاده از سرویس‌های ما توضیح داده شده است. شما در صورت استفاده از هروف و دیگر سرویس‌های وابسته به آن، تصدیق می‌کنید که هروف مطابق با خط مشی‌های رازداری اعلام شده خود، مجاز به استفاده از این اطلاعات که توسط خود شما به ما ارائه می شوند، می‌باشد. بنابراین مطالعه دقیق شرایط ذکر شده در سند خط مشی رازداری هروف به کلیه کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت هروف توصیه می‌شود.

هروف یک مجوز شخصی، جهانی، بدون حق ثبت، غیرانحصاری و غیرقابل تخصیص به سایر افراد را در اختیار شما قرار می‌دهد تا از سرویس‌های ارایه شده به شما توسط هروف تنها تحت عنوان سرویس و یا سرویس‌های هروف استفاده کنید. تنها هدف این مجوز آن است که به شما امکان دهد از سرویس‌ها همانگونه که توسط هروف ارائه شده‌اند و بگونه‌ای که در شرایط این سند مجاز شمرده شده است، استفاده کنید. شما اجازه ندارید هیچ بخشی از این سرویس‌ها، خدمات و یا مستندات ارائه شده همراه آنها را تکثیر نموده، تغییر داده، توزیع کرده، فروخته یا اجاره دهید. همچنین شما مجاز نیستید هیچ بخشی از سرویس‌های هروف را مهندسی معکوس کرده یا تلاش کنید کد منبع آنها را استخراج کنید، بجز در مواردی که با مجوز کتبی از طرف هروف مشخص می‌شوند.

تغییرات سرویس‌ها
ما در هروف بطور مداوم در حال تغییر سرویس‌های خود هستیم. این تغییرات با هدف بهبود نحوه ارائه خدمات به کاربران هروف انجام می‌شوند. ما بدینوسیله حق تغییر، حذف و یا اضافه کردن ویژگی‌هایی به بخش و یا بخش‌هایی از سرویس هروف را برای خود مجاز می‌دانیم. همچنین ممکن است یکی از سرویس‌های خود را بطور کلی متوقف کرده یا به حالت تعلیق در آوریم.

با این حال ما به حقوق داده‌ها و اطلاعات شما و حفظ دسترسی شما به این داده‌ها پایبندیم. بنابراین در صورت قطع یک یا چند سرویس هروف، درجایی که به صورت منطقی امکان‌پذیر باشد، پیشاپیش شما را بگونه ای متعارف مطلع کرده و به شما فرصت می‌دهیم تا اطلاعات خود را از آن سرویس خارج کنید.

استفاده‌های تجاری از سرویس‌های ما
اگر از سرویس‌های ما برای کسب و کار خود استفاده می‌کنید، آن کسب و کار ملزم به پیروی از شرایط ذکر شده در این سند می‌باشد. هروف و دیگر سرویس‌های وابسته به آن، کارکنان و نمایندگان آن از هرگونه ادعا، دادخواست یا عملی که در رابطه با یا ناشی از استفاده از سرویس‌ها یا رعایت نکردن این شرایط باشد، در امان هستند و در صورتی که هر گونه خسارتی از جانب کاربران هروف متوجه آن‌ها و یا منافع آن‌ها شود، این خسارت باید از طرف کاربر هروف که باعث ایجاد آن شده، جبران شود. این شامل هرگونه مسئولیت یا هزینه ناشی از ادعاها، زیان‌ها، خسارات، دادخواست‌ها، احکام، هزینه‌های دادرسی و هزینه‌های وکیل نیز می‌شود.

درباره این سند
شرایط و موارد ذکر شده در این سند ممکن است بنابر صلاحدید ما به طور تناوبی و یا تصادفی تغییر کرده و یا مواردی از آن حذف و یا به آن اضافه شوند. از آنجائیکه اعمال این تغییرات از جدول زمانی مشخصی تبعیت نمی‌کند، شما به عنوان کاربر هروف وظیفه دارید این شرایط را مرتباً بازبینی کنید تا از تغییرات احتمالی ایجاد شده در آن آگاه شوید. به محض ایجاد هر گونه تغییر کلی و یا جزئی در این شرایط این سند، نسخه جدید اصلاح شده آن از طریق وب سایت هروف به نشانی http://www.horuph.com اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است در صورتی که شما حتی با یک مورد از شرایط این سند و یا اصلاحیه های آن برای یکی از سرویس‌ها موافق نباشید، باید استفاده خود از آن سرویس را متوقف کنید. در غیر این صورت مسئولیت عواقب آن به عهده خود شما خواهد بود.

اگر بین این شرایط و شرایط ویژه یک سرویس مشخص، تداخلی وجود داشته باشد، شرایط اضافی برای کنترل آن تداخل اولویت دارد.

این شرایط رابطه بین هروف و شما به عنوان کاربر هروف را کنترل می‌کنند و هیچگونه حقوقی را که به نفع شخص ثالث باشد ایجاد نمی‌کنند.

اگر شما این شرایط را رعایت نکرده و ما بلافاصله اقدام نکنیم، به این معنا نیست که ما از حقوقی که ممکن است داشته باشیم (مانند اقداماتی در آینده) دست کشیده ایم.

اگر در نهایت شرط خاصی قابل اجرا نباشد، این مسأله بر سایر شرایط این سند تاثیر نخواهد داشت.

قوانین جمهوری اسلامی ایران، در مورد هرگونه منازعه ایجاد شده در اثر یا در ارتباط با این شرایط سرویس‌ها قابل اعمال خواهد بود. کلیه ادعاهای ایجاد شده در اثر یا در ارتباط با این شرایط یا سرویس‌ها، بطور خاص در دادگاه‌های قضایی جمهوری اسلامی ایران جنبه قانونی پیدا می‌کنند.

سایر موارد ذکر نشده
در صورتی که در ارتباط با هر یک از موارد ذکر شده در بالا و یا سایر مواردی که احتمالاً در بالا به آن‌ها اشاره نشده و ممکن است به صورت ویژه پیش آید، ابهامی برایتان وجود دارد، و یا اگر سؤالی در ارتباط با شرایط استفاده از هروف دارید، می‌توانید جهت دریافت راهنمایی و رفع ابهام، از طریق ارسال ایمیل به آدرس info@horuph.com با ما تماس بگیرید.