بالا بردن رتبه در نتیجه گوگل به معنای بالابردن کاربران مشتاق و مخاطبین اصلی محصول، خدمات و در کل وب سایت شما می باشد، تاثیر اصلی این مطلب در فروش و درآمد وب سایت نیز بسیار قابل لمس می باشد. این خدمت از جزئی از خدمات استدیوی هروف می باشد.

سئو چیست؟
شاید تا بحال متوجه این موضوع شده باشید که وقتی در فضای اینترتت در یک موتور جستجو مطلبی را سرچ میکنید وب سایت هایی که دارای ارزش و رتبۀ بالاتری نسبت به دیگر سایت ها هستند در صفحه اول نمایش داده می شود.بعنوان مثال شما کلمه ای را در گوگل تایپ میکنید و سپس کلید enter را می فشارید ،بر اساس در خواست و کلمۀ جستجو شده توسط شما گوگل لیستی از وب سایت ها را ارائه می دهد. گوگل از الگوریتم بسیار پیچیده ای برای کمک به شما استفاده می کند.این الگوریتم ها بر پایۀ اطلاعاتی که روبات های گوگل از دیتا بیس وب سایت ها بدست می آورند شروع به پردازش میکنند و لیستی که شما از وب سایت های مرتبط در صفحۀ اینترنت مشاهده می کنید خروجی این فرایند است.شاید نخستین پرسشی که برای شما بوجود بیاید این است که seo چیست؟سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است که همانطور که از ترجمۀ فارسی آن پیداست به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. سئوبه معنای ایجاد صفحات وبی است که برای موتور های جستجو با ارزش و جالب است.

 تجربه و آمار ثابت کرده که بیشتر از 75 در صد کاربران از سایت گوگل به صفحات دوم و سوم و بعد از آن مراجعه نمیکنند،رقابت دراین عرصه و در میان وب سایت هایی با رتبۀ بالا بسیار سخت است.برتر بودن وب سایت شما در نتایج بدست آمده از موتورهای جستجو بازدیدکنندگان زیادی را برای ویزیت از سایتتان دعوت میکند.بیشترین درصد معاملات آن لاین در تجارت الکترونیک به وسیلۀ موتور های جستجو آغاز می شود.


لزوم بهینه سازی؟
طبق آمار بیش از 85% بازدیدکنندگان وب سایت ها از طریق موتورهای جستجو ایجاد می گردند. بنابراین دیده شدن وب سایت در رتبه های بالا کمک شایانی به افزایش بازدید می کند.

از طرفی موتورهای جستجوی فعلی رایج در اینترنت مانند گوگل و یاهو از الگوریتم های خاصی به منظور رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کنند. بنابراین رعایت پاره ای از اصول جهت دستیابی به رتبه های برتر الزامی می گردد.

به زبان ساده می توان بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا همان عبارت (SEO (search engine optimization را به مجموعه ای از اقدامات تعبیر نمود که منجر به بالا رفتن رتبه وب سایت در نتایج موتور جستجو (در جستجوی یک یاچند کلید واژه خاص) می شود.

هم اکنون شرکت های زیادی در سطح اینترنت به شیوه های گوناگون مشغول فعالیت در این زمینه هستند و این سوال مطرح می گردد که:پارسیان پورتال چه اقدامات و تعهداتی در قبال بهینه سازی وب سایت های طراحی شده دارد.
هزاران وب سایت تجاری در این چرخه وجود دارد که برای گرفتن سهم بیشتری از بازار ودر نتیجه کسب در آمد بیشتر با هم در رقابتند.بنابراین هر وب سایتی که به سوی تجارتی پویا و در آمد آفرین در حرکت است می بایست لینک های نخست موتور های جستجو را به خود اختصاص دهد.